Górnicza Wioska - Piła - BUKO

Pakiet: klasy 4-6 SP

Polecamy zajęcia edukacyjne dla klas 4-6 szkoły podstawowej we wsi tematycznej `Górnicza Wioska`. Przygotowane przez doświadczonych metodyków scenariusze zajęć pozwolą nauczycielom i uczniom poznać historię podziemnego górnictwa węgla brunatnego oraz przyrodę Borów Tucholskich w ciekawy i atrakcyjny sposób.
Program wizyty w Górniczej Wiosce w ramach pakietu:

1. Poszukiwanie skarbu górnika Wilhelma Krügera

Gra terenowa polegająca na poszukiwaniu skarbu z wykorzystaniem specjalnie opracowanych kart gry, które otrzymują uczestnicy. Zabawa odwołuje się do historii górnictwa, górników i przyrody Borów Tucholskich. Wykorzystuje i wzmacnia umiejętności poruszania się i orientacji w terenie, rozwiązywania zagadek oraz praktycznego wykorzystywania wiedzy zdobytej w trakcie poszukiwań. Gra jest połączona ze ścieżką przyrodniczo-historyczną oraz urządzeniami audioprzewodnika, dzięki którym tylko u nas uczestnicy usłyszą głosy zwierząt i ptaków zamieszkujących Bory Tucholskie, poznają ich zwyczaje oraz ciekawostki dotyczące ich życia oraz dźwięki przeszłości jedynych w Polsce podziemnych kopalń węgla brunatnego..

2. Spotkanie z duchem kopalni Skarbnikiem

Duch kopalni to postać opowiadająca o górnictwie i górnikach i wprowadzająca pod ziemię - w sezonie turystycznym 2017 głębokość wejścia do sztolni - korytarza wydobywczego wynosi ok. 6 metrów.

3. Warsztaty z kowalstwa lub tworzenia biżuterii z wełny i filcu

4. Interaktywna przygoda w Starej Maszynowni

Interaktywna makieta Górniczej Wioski w Borach Tucholskich sprzed 100 lat - wizyta w tym miejscu składa się z opowieści o historii górnictwa, rodzajach kopalin, sposobach docierania do węgla. Makieta posiada dużą ilość ruchomych elementów, dotykowe panele tematyczne i wzbogacona jest o efekty dźwiękowe i świetlne.

5. XIX wieczny plac zabaw

Inny niż znane dzieciom place zabaw - tylko tutaj sprawdzą się w toczeniu felgi, zbijaku, labiryncie kulkowym, strzelaniu z procy do puszek czy na starej kręgielni.

6. Ścieżka Bosego Antka

Sensoryczna ścieżka zmysłów - spacer po szyszkach, węglu brunatnym, mchu itp.

7. Wiejska zagroda

Spotkanie ze zwierzętami domowymi Górniczej Wioski

Czas pobytu: 3-4 godz.

Cena za pakiet:

Grupy:

do 25 osób - 35 zł/osoba

do 35 osób - 30 zł/osoba

powyżej 35 osób - 25 zł/osoba

Opiekunowie dzieci (1 opiekun na 10 osób), pilot oraz kierowca - pobyt bezpłatny.

Na miejscu: parking dla autobusów, bezpieczny, ogrodzony teren, toaleta dla osób niepełnosprawnych, sklepik z pamiątkami, kawiarenka.

W trakcie wizyty dodatkowo polecamy:

1. Obiad jednodaniowy (kotlet z piersi kurczaka, ziemniaki, surówka, napój) - 10 zł

2. Obiad dwudaniowy (obiad jednodaniowy + zupa pomidorowa) - 15 zł

3. Zorganizowanie ogniska (kiełbaska, bułka, napój, ketchup, musztarda, tacka, sztućce) - 10 zł/osoba

Zgłoszenia: tel. 664 77 88 10 oraz email: buko@las.pl© Stowrzyszenie BUKO
Piła, ul. Świerkowa 5, 89-520 Gostycyn
tel. 602 61 74 79
e-mail: buko@las.pl
projekt: papio.pl